1.2 מיליון ליש”ט של מכוניות ומשאיות מתקדמות גנובות שנתפסו בנמלים בבריטניה

למרות שמכוניות קלות ועבירה פלילית משאיות נופלות בבריטניה, נראה כי פעולות גניבה בקנה מידה גדול עדיין נפוצות ביותר. הרשויות השחזרו כמות גדולה של מכוניות יוקרה גנובות כמו גם חלקים בפעילות עוקץ רב-סוכנויות. המכוניות והמשאיות התאוששו בנמלים בריטים שהוכנו להבריח ברחבי העולם.
העוקץ המאורגן בקפידה החזיר את כל מה שמגוון רוברס, ב.מ.וו, אאודיס כמו גם פורשה קאיין, ועד משאיות סקאניה כמו גם מחפר חשוב. הכולל של 44 מכוניות התאוששו נוגע לשווי מוערך של 1.2 מיליון ליש”ט עם הסרטון שלהלן מראה את הסכום העצום שנדחס למכולות משלוח המתכת.
פרסומת – המאמר הקצר נמשך להלן

‘מבצע טוייר’ הוצא על ידי סוכנות העבירה הפלילית הלאומית, שירות מודיעין עבירה פלילית של ACPO, וכן גורמים בכוח הגבול. הם מיקדו מכולות כמו גם נגררים בנמלים בהול, אימינגהאם, גרנגמוט, לונדון, פליקסטוב, טילברי כמו גם סאות’המפטון.
ההערכה היא שהמכוניות והמשאיות נועדו למקומות עד ארה”ב, בורמה כמו גם מלזיה. שמונה עשרה נגנבו מחניון הבעלים ברחבי הארץ, ואילו השאר נרכשו במימון כמו גם היו תשלומים יוצאי דופן. כמו כן היה מיכל מלא בחלקים מ- 29 BMWs.
האמת שרבים כל כך נלקחו עם הסודות מראה בדיוק כיצד מכוניות רשמיות וסטטיסטיקות העבירה הפלילית של משאיות מעוותים בצורה גסה את שיעור הגניבה האמיתי.
אף על פי שמדובר בטרחה גדולה במיוחד, טום דודול, סגן מנהל פיקוד שיטור הגבול ב- NCA, הצהיר כי התאוששות בקנה מידה קטן יותר התרחשו על בסיס יומיומי.
“ייצוא כמו גם מכירת רכבים גנובים בשוק השחור היא חברה רווחית לקבוצות עבירות פליליות מאורגנות מכיוון שהם מונעים גם חובות מס או יבוא. אנו מבינים שקבוצות מסוימות אפילו משלמות עבור משלוחי תרופות עם מכוניות”
בשנה שעברה נגנבו 90,000 מכוניות בבריטניה כמו גם כמות ניכרת מהן ייצאו על ידי קבוצות עבירות פליליות. על פי נתוני ה- NCA, 4×4 בולטים עם הגנבים, שנגנבו לרכישה במדינות בהן יוקרתם הופכת אותם ליקר.
האם היית הסובל ממכוניות מאורגנות ופשע משאיות? בואו נבין בקטע התגובות למטה …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *