גניבת רכב ללא מפתח עדיין דאגה מכיוון שעיצובים חדשים מקבלים ציון “גרוע”

ארבעה רכבים חדשים סופקו ציוני אבטחה ‘גרועים’ לאחר שהתגלו שהם פגיעים לתקיפה ממסר בסדרה של מבחני אבטחה שהוצאו על ידי Thatham מחקר.
תאצ’אם, המעריכה את ביצועי הבדיקה של CARS בשילוב עם יורו NCAP, בשנה שעברה הסתעפה לביצוע הערכות אבטחה של כניסתם ללא מפתח של כלי רכב כמו גם מערכות GO בעקבות עליית נתוני גניבת הרכב.

כיצד למנוע גניבת רכב ללא מפתח

סבב ההערכות האחרון הזה גילה ארבעה רכבים – Mazda CX -30, Mg HS, Subaru Forester כמו גם Vauxhall Corsa – קיבלו ציונים ‘גרועים’ לאחר שתאצ’ם הצליח להיפתח כמו גם להתחיל את הרכבים מבלי להשתמש במפתח.
פרסומת – המאמר ממשיך להלן

עיצוב טסלה 3 כמו גם יונדאי i10, בינתיים, נשפטו כמציעים הגנה ‘בסיסית’. למרות שבוחנים לא הצליחו להתחיל אותם ללא המפתח, הציונים הנמוכים שלהם קשורים למספר מערכות אבטחה אחרות, כולל ההתאמה כמו גם יעילותם של אי-ניידים, אזעקות, מערכות נעילה כפולה כמו גם אבטחת גלגלים.
התקפות גניבת ממסר ראו אותות שיבוט גנבים הנפלטים על ידי כרטיסי מפתח כמו גם FOB שיכולים להעביר לצמיתות קודי נעילה בעיצובים עם פונקציות ‘כניסה ללא מפתח’. הנוכלים משתמשים במכשירים זולים ומוצעים במהירות כדי להגביר את האותות הללו, פתיחה כמו גם התחלת המכוניות, אשר מרוממות להאמין שהמפתח קיים.

כמעט כל מערכות הרכב חסרות המפתח הפגיעות להתקפות ממסר

ריצ’רד ביליילד, השוטר הטכני הראשי של תאצ’ם הצהיר כי “פגיעות ללא מפתח ממשיכה להוות דאגה לבעלי רכב”, אם כי הזהיר כי “זה לא הגורם היחיד שמאחורי העלאות האחרונות בגניבת רכב.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *